טיול מאורגן במונטנגרו , קוטור, פודגוריצה, מדינות הבלקן

טיול מאורגן במונטנגרו הנפלאה

מונטנגרו ("ההר השחור", כינוי לו זכתה בימים בהם רכס ההרים כוסה בעץ אורן שחור) שוכנת בחלקו המערבי של הבלקן ונחשבת לאחת המדינות היפות באירופה. המדינה הוכרזה כמדינה עצמאית רק בשנת 2006, מדינה קונה שטחה כמחצית מישראל, מספר תושביה הנמוך (כ-621 אלף בלבד),  קירבה לים האדריאטי שמספקת לא מעט חופים תכולים, הנופים הירוקים שמזמינים אותך לטפס על הרים, הערים העתיקות עם ההיסטוריה המסקרנת, מזג האוויר הים תיכוני והמחירים הנמוכים – כל אלה הופכים אותה לאטרקטיבית במיוחד.

מחיר טיול ביולי החל מ 899 יורו לאדם בחדר זוגי על בסיס חצי פנסיון

מסלול טיול מאורגן קצר של 5 ימים.

יום 1. תל אביב, מונטנגרו, קוטור
נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס למונטנגרו, מדינה הררית בעלת נוף דרמטי במיוחד, בין הרי האלפים הדינריים לחופים האדריאטיים המדהימים. לאחר הנחיתה נסע לאורכו של מפרץ קוטור עד הגיענו אל קוטור, עיר עתיקה על צלע הר, המוקפת חומה ובה סמטאות מרוצפות אבן. נסייר בעיר אשר הוכרזה ע"י "הלונלי פלנט" כראשונה מ-10 הערים המומלצות לביקור. בהמשך נבקר בפורטו מונטנגרו –המרינה המרהיבה של מונטנגרו בתום הסיור נסע למלוננו בקו החוף האדריאטי של מונטנגרו.

יום 2. לובצ'ן, הכפר נייאגושי, צ'טינייה, העיר העתיקה של בודווה
הבוקר נטפס בדרך מתפתלת אל האזור ההררי של הר לובצ'ן, ונערוך תצפית מרהיבה על קוטור והמפרץ. נבקר בנייאגושי, הכפר המתהדר זה מאות בשנים בייצור גבינות ועישון נקניקים בתהליך מסורתי. בתום הביקור נסע אל צ'טינייה, בירתה העתיקה של מונטנגרו. נתרשם ממבני השלטון מתקופות שונות ונטייל להנאתנו במדרחוב. נמשיך בנסיעה על רכס ההרים, אשר יערות עצי אורן שחורים מכסים אותו, ומכאן שמו – ההר השחור. את היום נסיים בביקור בעיר העתיקה של בודווה שעל קו המים, המשמשת כמרכז תיירותי. בסיומו של יום נשוב למלון.

יום 3. פודגוריצה שיט באגם סקאדר, סווטי סטפן.
הבוקר נצא לביקור בפודגוריצה- בירת מונטנגרו הנוכחית. שם נהנה מזמן חופשי לקניות במתחם הקניות DELTA.
נמשיך לטיול בשמורת הטבע של אגם סקאדר, אגם המים המתוקים הגדול בבלקן. נבקר בעיירת דייגים הממוקמת על הדלתא של האגם, שם נפגוש צוות מקומי ואיתם נצא לשיט מהנה באגם היפה. במהלך השיט נטעם את ה"ראקי" – משקה אלכוהולי מסורתי לבלקן ונתכבד במאפה הפרגניצ'ה. את אגם סקאדר פוקדים צפרים מכל העולם הבאים להכיר ולהתרשם מהחיים סביבו. את דרכנו חזרה נעשה בנסיעה בסמוך לקו החוף ונערוך תצפית מרהיבה על סווטי סטפן – האי המפורסם המתחבר לחוף, בלשון יבשה. בתום הסיור נשוב למלון.

ום 4. הפנינה האדריאטית דוברובניק- קרואטיה העיר העתיקה
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הפנינה האדריאטית, העיר דוברובניק שבקרואטיה. נפתח בנסיעה מערבה לאורכו של המפרץ בסמוך לים האדריאטי המרהיב בנופיו ובמפרציו. נחצה את מפרץ קוטור במעבורת וניסע אל מעבר הגבול הקרואטי. הדרך תוביל אותנו אל העיר דוברובניק, השוכנת על חצי אי בקצה הדרומי של קרואטיה. עם ההגעה נערוך סיור מודרך בעיר העתיקה. נשוב למלון במונטנגרו לארוחת ערב ולינה.

יום 5. מונטנגרו, ת"א
נארוז את החוויות המיוחדות ונסע לנמל התעופה, ממנו נמריא חזרה לתל אביב.

יש מבחר גדול של טיולים, בחרנו להציג טיול קצר שנותן טעימה ממונטנגרו הנפלאה, כמובן שניתן גם לקבל מסלולים שמשלבים את כל מדינות הבלקן כולל יוון, קרואטיה, אלבניה  וסלובניה, לפנות אלינו גם לטיולים עצמאיים, לחבילות נוסע עצמאי במונטנגרו או כל חופשה אחרת שתתאים לכם.

 

לפרטים נוספים על הטיול:
טיולים נוספים שאולי יעניינו אותכם

אולי יעניין אתכם גם..